Je čas jít s plátnem na trh.

výchozí podklad s banány

Je čas jít s plátnem na trh.

MEZI SOCIALNI SITĚ BANANY BEZ POZADI

modre banany napřič

 7. Pátek – Neděle 9. Září 2018, Výstaviště Praha Holešovice

modre banany napřič

Konečně Vás můžeme pozvat na opravdový výtvarný veletrh. Ateliér Art fest 2018 je druhým ročníkem mezinárodního veletrhu současného umění, jehož parametrům se nevyrovná žádná umělecká akce podobného druhu v České republice. Očekávejte seriozní, vypropagovanou a rozměrnou událost, nikoli drobné stánkařství v nevyhovujících podmínkách ulice.

Veletrh se uskuteční v Průmyslovém paláci na Výstavišti Holešovice v Praze, tedy na místě které je k prezentaci umění přímo určené. Otevřeno bude od pátku do neděle a do celkového počtu více jak 250ti vystavovatelů přijede svou tvorbu představit také řada umělců ze zahraničí. Já osobně se nejvíce těším na doprovodný program plný výukových přednášek, moderovaných diskuzí a hudebních koncertů.

Se všemi vystavovateli se můžete dopředu seznámit přímo na stránkách veletrhu, kde má každý umělec vytvořen svůj profil s ukázkou vlastní tvorby. Informace z internetových profilů včetně instrukcí týkající se doprovodné aukce uměleckých děl budou přeneseny do výstavního katalogu, který u příležitosti konání veletrhu vychází v tištěné podobě a jeho elektronickou verzi si můžete prohlédnout tady.

Náplň výstavní plochy Banánové krabice bude plná vzácností, pokladů a překvapení. Oblečeni budeme ve výrazném výstavním kostýmu a každého kdo nás navštíví obdarujeme precizně vyrobenou vizitkou a občerstvením, na výběr bude ovoce, voda nebo čokoláda. Ve stánku plánujeme promítat videoprojekci a pro Vaše deti jsme připravili malý ateliér, aby si z banánových krabic mohly také vytvořit své vlastní umění.

Umělecký veletrh Ateliér Art Fest 2018 se stává třetí veřejnou událostí, na které Banánová krabice od svého vzniku zanechává svou stopu. Na místě si z přijímaných podnětů budeme dělat poznámky, abychom měli dostatek materiálu pro sepsání závěrečného zhodnocení, které přineseme později. Následuje text, který jsme o sobě napsali pro tištené vydání a digitální verzi výstavního katalogu k této události.

artfest-katalog

Smyslem naší práce je umělecká reflexe kartonových krabic na přepravu
ovoce. Vizuální kultura výrazných nápisů a jednodochých obrázků natištěných na kartonových krabicích je velice sugestivní a svádí nás k vynalézavé hře o nové variace na jejich původní vzhled. Balancováním na síti těchto možností vychytáváme průsečík koexistence odlišností v jejich vzájemném střetu. Spojujeme věci, které se k sobě nehodí. Organizujeme chaos do formy.

Původní kostru kartonové krabice uvolňujeme do rozkladu a zbytky tvarů
sestavujeme v rub a líc. Dávkováním poměru mezi náhlým zvratem a zklidněním vytváříme dynamiku vizuálního rytmu, který v divákovi natahuje strunu vtipu a odhaluje podstatu krásy plodů ovoce. Spolu s obrazovou tvorbou zpracováváme téma krabic na přepravu ovoce i do slohové formy a způsob prezentace naší práce navenek obohacujeme o příchuť dnešního byznysu a marketingu. Jsme multitalentovaní. Pro jednu zálibu nestíháme druhou a všechno si děláme sami.

Největší vášní je pro nás sbírání krabic na našich mezikontinentálních
výpravách. Krabice obíhají po světě, takže ani my, jako jedna z částí
tohoto fenoménu nemůžeme zůstat na jednom místě. Touto cestou bychom se
chtěli dopracovat k vytvoření naprosto unikátní sbírky obrazů
přibližujících domácímu publiku kus exotiky opačného koutu světa, který
kartonové krabice spolu s ovocem dovážejí. Zprostředkovat neočekávané
setkání s neznámým, zkoncentrovat rozmanitost světa.

Naše tvorba není o vytváření samostatných uměleckých děl mezi kterými
neexistuje souvislost. Jednou vyčerpané nápady dále nepoužíváme a hotová řešení jsme opustili, protože v následujícím okamžiku již prestala být aktuální. Chceme říci, že my do světa současného umění přinášíme zcela novou, živoucí a doposud neobjevenou identitu. A stojíme před velikým úkolem, jak naprosto z ničeho privést na svět skutečně osobité, celistvé a rozsáhlé dílo.

Na Artfest jsme připraveni.

poukaz na vstupenku

Poukaz si vytiskni a ukaž na pokladně

.

OPENARTFEST.CZ

MEZI SOCIALNI SITĚ BANANY BEZ POZADI

Jonáš Holub

přejít na hlavní stránku

dole

dole

dole

dole

dole

 Zpráva z ARTfestu 2018

k

MEZI SOCIALNI SITĚ BANANY BEZ POZADI

Jonáš Holub

přejít na hlavní stránku