Bananamuseum.com, aneb: Už šetřím na letenku do Washingtonu!

modre banany napřič

Bananamuseum.com, aneb: Už šetřím na letenku do Washingtonu!

Znáte takové ty kočičí mámy, které se ve svém bytě starají o 100 koček najednou? Tak podle nás musí být kurátorka Anna z Bananamusea ve Washingtonu matkou každého banánu na světě, nebo rovnou – bohyní banánovníků. Virtuální verze jejího k prasknutí narvaného muzea  je pro nás hlubokým inspiračním zdrojem a rozcestníkem v dohledávání dalších informací.

Přemýšlím, jaké slovo by odpovídalo charakteristice tohoto muzea a napadá mě neuvěřitelné Incredible! Je to obří sbírka předmětů, která odkazuje na historii banánů v kontextu jejich distribuce, využití, obchodu a uměleckého pojetí. Celá expozice je tak tematicky věnována banánům.

Virtuální ukázka na stránkách bananamuseum.com je encyklopedicky zpracovaná a hlavní roli v ní hraje směsice starých reklamních cedulí, plakátů bývalých obchodníků, dobových pohlednic z Jižní Ameriky, firemních předmětů, uměleckých děl či hraček. Banán je na nich vykreslen jako vizuálně svěží a stylové ovoce. Díky své marketingové přitažlivosti figuruje i jako motiv dobové propagace. Stává se z něj aktuální doplněk, moda…

Takové množství předmětů věnované banánům mě pokaždé přesvědčí, že banán znamená něco více, než pouhý kus ovoce. Expozice Bananamusea je pohádkou o dokonalosti banánů.

Bananamuseum.com

…Počítáme s Vámi, sedadlo na zájezd do Washingtonu již máte rezervované.

MEZI SOCIALNI SITĚ BANANY BEZ POZADI

Jonáš Holub

zpět na seznam publikovaných článků