Zasazujeme banánovník.

modre banany napřič

Zasazujeme banánovník.

Zasazování, zalévání a celková starostlivost o rostliny se při letmém pohledu může jevit jako jednoduchá a obyčejná lidská činnost, která postrádá nějaký pořádný, hluboký obsah. Ovšem naše studio považuje starostlivost o rostliny za vrcholný projev skromnosti, nezištnosti a smíru člověka. 

V této mírové souvislosti Vám oznamujeme, že jsme zasadili náš první banánovník.

DSC_0186

Jedná se o interiérový/skleníkový banánovník v populární odrůdě Dwarf Cavendish (Musa acuminata). Jeho původní zemí je Čína, v současnosti je ovšem pěstován po celém světě, nejblíže v Německu.

Věřte, že náš banánovník není nijak plastový, plyšový či jakkoliv jinak umělý. A dokonce není ani virtuální. On je živý – to je tak prosté. Podstatné tedy je, že skutečně existuje!

Banánovník je mízou a tepem Banánové krabice. Pomáhá nám v našem úkolu dávat krabicím život. Je ztělesněním růstu našeho uměleckého seskupení. Je jedním z nás, je také členem. 

Bude nás doprovázet po uměleckých trzích, akcích a výstavách. Vkládáme do něj obřadní a symbolický význam. Stává se naším patronem a i my ho budeme ho opatrovat.

Údajně, dle informací z této úžasné světové banánové encyklopedie by se měl v dospělosti dorůst výšky dvou a půl metrů. Nejedná se tedy o žádnou zakrslou odrůdu.

Z našeho banánovníku máme velikou radost a velice se těšíme na výrazy jeho svébytné existence. Popřejme mu, ať se mu podaří dosáhnou jeho zamýšlené výšky.

Hodně štěstí banánovníku,

LET’S GROW TOGETHER.

bananas.org

MEZI SOCIALNI SITĚ BANANY BEZ POZADI

zpět na seznam publikovaných článků